Centrum podpory zákazníku
20.10.2010 12:59,
DOCHÁZKA 4
Přechod z SQL 2000 (2005) na vyšší, nebo migrace na nový SQL
1. Vytvořte zálohu stávající databáze na starém MSSQL.
2. Na novém nainstalovaném SQL serveru jsou 2 možnosti.
a) Vytvořit prázdnou databázi, připojit k ní program DOCHÁZKA (MZDY PROFI, JÍDELNA) a pak přes program DOCHÁZKA dělat obnovu databáze ze zálohy.
b) Provést obnovu databáze přes MSSQL Management studio, a následně připojit k obnovené databázi program DOCHÁZKA.
3. V případě, že nedošlo ke změně verze programu DOCHÁZKA (MZDY PROFI, JÍDELNA), není potřeba dělat restrukturalizaci databáze.

V případě současné instalace novější verze programu DOCHÁZKA (MZDY PROFI, JÍDELNA), je po spuštění programu nabídnuta restrukturalizace databáze (stejně jako v případě upgrade). Plná restrukturalizace databáze není potřeba.

Při přechodu na vyšší verzi SQL serveru je vhodné ve vlastnostech databáze (pres MSSQL Management studio) změnit \\\"Compatibility level\\\" na vyšší podle verze SQL serveru. Tato změna je doporučená, ale není nutná.

V případě, že je jméno nového SQL serveru stejné jako předchozí, není potřeba v programu DOCHÁZKA (MZDY PROFI, JÍDELNA) provádět žádné změny. Pokud má nový SQL server nové jméno, tak v programu DOCHÁZKA (MZDY PROFI, JÍDELNA) v menu systém | správa databáze | nastavení parametrů databáze je potřeba změnit název SQL serveru.